در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۶۶۴۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۲
>> خبر
نکته مهم و کلیدی در این خصوص (بخشش های خارج از عرف و قانون و هنجارهای ارزشی نظام مقدس اسلامی به عده ای از نورچشمی های دولت گذشته و تبعیض های ناروا)، ضربه سهمگینی است که این تخلفات و انحرافات به افکار عمومی و اعتماد ملی می زند.
امیر دبیری مهر عبارات فوق را با محوریت گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی، در وبسایت الف این گونه ادامه می دهد:

یکی از اصول دموکراتیک و فساد ستیز و اصلاح گر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که به یمن انقلاب شکوهمند اسلامی در خدمت مردم قرار گرفته است اصل 76 است که به مجلس شورای اسلامی حق تحقیق و تفحص در همه امور کشور را می دهد. این اصل با جدیت و همت مجلس در استفاده از این حق قانونی می تواند هم نقش پیشگیرانه از انحراف و فساد و ناکارآمدی در کشور ایفا کند و هم می تواند زمینه ساز مجازات متخلفان توسط دستگاه قضایی باشد و تاکنون نیز بارها این اتفاق مبارک رخ داده است هرچند برای قانون شکنان و مفسدان چندان گوارا نبوده است. چنانچه همواره اجرای حق برای حق گریزان تلخ و ناگوار است.

گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی حاوی اطلاعات مهم و بسیار تاسفباری است که شاید مهم ترین فراز آن بذل و بخشش های خارج از عرف و قانون و هنجارهای ارزشی نظام مقدس اسلامی به عده ای از نورچشمی های دولت گذشته و تبعیض های ناروا در اعطای مالکیت شرکت های ارزشمند وابسته به این سازمان به برخی چهره های نه چندان خوش نام در افکار عمومی است. در این نوشتار درخصوص ماهیت این اقدامات و میزان انحراف آنها از قانون قصد داوری و قضاوت نداریم که نه صلاحیت آن را داریم و نه زمان آن مناسب است و قضات کاردان و متعهد و انقلابی این وظیفه خطیر را برعهده دارند. اما نکته مهم و کلیدی در میان نکات فراوانی که در این خصوص می توان مطرح کرد ضربه سهمگینی است که این تخلفات و انحرافات به افکار عمومی و اعتماد ملی می زند. آن هم وقتی که مشخص می شود بیشتر بهره مندان از این مزایای تبعیض آمیز با رقم های میلیاردی نزدیکان و دوستان و همکاران فردی و کسانی هستند که مدعی بودند پاک ترین دولت تاریخ جهان را اداره می کنند!!! و آنچنان با چهره های مظلوم نمایانه و صداهای نحیف فریاد پاک دستی و پاک زیستی سر می دادند که نستعیذ بالله به آستانه های معصومیت تنه می زدند.

چنان همه مخالفان خود را با انگ و برچسب تجمل گرایی، فساد و تبعیض و غیرمردمی بودن و برج عاج نشینی از صحنه بیرون می راندند که گویی اینان عطیه آسمانی در پاک دستی و ساده زیستی هستند. این ادعاها با دریافت هدیه های میلیونی و حقوق میلیاردی که امروز اسناد آنها منتشر شده اصلا سنخیت ندارد. واقعیت این است که انجام فساد مالی و حیف و میل اموال عمومی و حاتم بخشی از اموال بیمه شدگان تامین اجتماعی هرچند عملی وقیح و مجرمانه و مستوجب مجازات است و قانون بین مرتکبین هیچ فرقی قائل نیست اما وقیح تر و خطرناک تر زمانی است که مفاهیم و واژه ها با رفتارهای متناقض مصادره شده و از معنا خالی می شوند. به عبارت دیگر وجود فساد مالی به اعتماد مردم به مدیران کشور خدشه وارد می سازد اما کشف فساد در حلقه مدعیان پرسروصدای مبارزه با فساد بسیار ویرانگر تر و خطرناک تر است.

انتظار این است که قوه محترم قضائیه که در پرونده فساد 3 هزار میلیاردی نشان داد از اقتدار و عزم جدی برای برخورد با مفسدان برخوردار است و بحمدالله عملکرد خوبی از خود نشان داد در رسیدگی به این تحقیق و تفحص نیز با جدیت وارد عمل شده و مرتکبین خلاف را مجازات و احیانا متهمان بی گناه را مبرا کند.رسانه ها نیز وظیفه دارند در این خصوص فارغ از تعلقات گروهی و حزبی و کینه های شخصی وباندی در مقام دفاع از حقوق میلیون ها بیمه شده سازمان تامین اجتماعی که به نظر می رسد بیشترین آسیب روحی را ازشنیدن نتایج این تحقیق و تفحص متحمل شده اند عمل کنند. امروز وظیفه همه متعهدان به انقلاب اسلامی و ارزش های آن موضع گیری و رفتارهای شجاعانه و بی ملاحظه ای است که نشان دهد در نظام جمهوری اسلامی مثل هر نظامی امکان وقوع جرم و فساد و تخلف وجود دارد اما برخورد نظام با این دست اقدامات، سنگین تر و جدی تر از آن است که عده ای تصور وآن را تبلیغ می کنند و به این نظام برآمده از خون پاک شهدا تهمت شیوع فساد را می زنند. امیدواریم به زودی شاهد اقدامات امیدبخش در این مورد خاص و بازگشت اموال بذل و بخشش شده و عایدات ناشی از تخلفات صورت گرفته باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
هم وطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۱۷
0
0
قال المحمود اين يعني پاكترين دولت جمهوري اسلامي. اين يعني قطع دست متجاوزين به بيت المال .
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار