در گذر زمان
اجتماعی

آمار بچه دار شدن پدربزرگ و مادربزرگها/ ازدواج ۸ هزار سالمند

آمارها نشان می دهد در ۹ ماه اول سال گذشته ۹۰۰ ولادت و فرزندآوری در میان مردان بالای ۷۰ سال رخ داده و همچنین ۸ هزار ازدواج درزنان و مردان بالای ۶۰ سال نیز به ثبت رسیده است.
کد خبر: ۹۱۱۷
تعداد نظرات: ۱۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۲
همین رویکرد هم یکی از عواملی بود که آن‌ها در انتخابات ریاست جمهوری اخیر مغرورانه با 4 کاندیدا در میدان باقی بمانند و همان هم عاملی شد که با شکستی مفتضحانه روبرو شوند و تنها کاندیدای مورد حمایت اصلاح‌طلبان در همان دور اول پیروز انتخابات شود.
یادداشت روز:وقایع سال 88 بستری را ایجاد کرده بود تا اصولگرایان تمام تلاش خود را انجام دهند و در آن فضای خاص اصلاح‌طلبان را با تمام توان هدف قرار دهند. آن‌ها گمان می‌کردند که با این روش می‌توانند رقیب سنتی خود را به طول کامل از میدان سیاست رسمی ایران حذف کنند و ارکان حاکمیت را به زمین خلوت خود تبدیل کنند. عدم شرکت اصلاحات در انتخابات مجلس نهم نیز این توهم را در محافظه‌کاران ایجاد کرد که اصلاح‌طلبان حذف شده و اصلاحات مرده است.

همین رویکرد هم یکی از عواملی بود که آن‌ها در انتخابات ریاست جمهوری اخیر مغرورانه با 4 کاندیدا در میدان باقی بمانند و همان هم عاملی شد که با شکستی مفتضحانه روبرو شوند و تنها کاندیدای مورد حمایت اصلاح‌طلبان در همان دور اول پیروز انتخابات شود. 

نتیجه انتخابات 24 خرداد شوک بزرگی بود بر پیکر تمام طیف‌های اصولگرایی. به نحوی که فردای انتخابات مواضع ناهمگون و پراکندگی آرا در میان اظهارات اصولگرایان به چشم هر مخاطبی می‌آمد. از موضع کیهان که روحانی را کاندیدا خودشان می‌دانست و ادعای پیروزی در انتخابات می‌کرد گرفته تا موضع برخی دیگر که صرفا تقصیر شکست را بر گردن دیگر همقطارانشان می‌انداختند، همگی موید عدم آمادگی آن‌ها برای تحمل شکست داشت.

همین امر هم سبب شده بود که این جریان سیاسی تا چند ماه نتواند انسجام خود را به دست بیاورد. اما به نظر می‌رسد که اخیرا برخی از فعالین مطرح اصولگرا سعی دارند تا خود را بازیابند و در این میان اولین چیزی که توانسته‌اند بر روی آن اجماع کنند، حمله به رقیب تازه به میدان برگشته است.

چندی پیش شاهد بودیم که رسانه‌های اصولگرا رسوایی بابک زنجانی که محصول مدیریت دولت اصولگرای احمدی‌نژاد بود را در یک موج رسانه‌ای سعی کردند بر گردن اصلاح‌طلبان بیاندازند(!)

همان موقع که اصولگرایان زمزمه‌هایی را برای ارتباط دادن بابک زنجانی به اصلاح‌طلبان شروع کرده بودند، برخی از فعالین اصلاح‌طلب نیز به آن واکنش نشان دادند. سعید لیلاز در این رابطه گفت: فساد در ایران آن زمانی شکل گرفت که یک نماینده مجلس هفتم ته مانده لیوان آقای رئیس جمهوری را تبرکا سر کشید و با این کار پرنسیب نظام پارلمان ایران را خورد و رفت پی کارش. وی افزود: در مورد اینکه اخیرا چند رسانه محافظه کار می گویند فساد زنجانی در دوره اصلاحات شکل گرفته بیاد بگویم که در انتخابات مجلس آینده مردم جواب این گونه ادعا ها را می دهند.مردم را چه فرض کرده اند که زنجانی را منسوب به اصلاح طلبان می کنند.به نفع محافظه کاران است که دهان جریان اصلاحات را درباره بابک زنجانی باز نکنند.

حالا هم با طرح مجدد و نامربوط موضوع معروف به فتنه نسبت به حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی مجلس هشدار می‌دهند و می‌گویند که «فتنه» دیگری در راه است. احساس خطر از شرکت اصلاح‌طلبان در انتخابات و شکست اصولگرایان باعث شده تا به هر نحوی سعی کنند که فضا را رادیکال کنند و شرکت اصلاح‌طلبان در انتخابات را مترادف با فتنه‌گری بدانند!

باهنر در مصاحبه‌ای به مهر گفت: یک شوخی من با نمایندگان مجلس نهم می کنم و می گویم شما جزء بدشانس ترین نمایندگان هستید که نه پول است و نه امکانات و شما باید آن را تحمل کنید. نمایندگان می روند به حوزه های انتخابیه و می‌بینند مردم گرفتارند پول و شغل می خواهند کارهای عمرانی نیمه کاره است و این مشکلات تبدیل به سوال می‌شود.

بدیهی است که بی‌پولی کشور و مشکلات معیشتی و بیکاری مردم ناشی از عملکرد چند ماهه روحانی نیست و حاصل بی‌تدبیری‌های دولت اصولگرای احمدی‌نژاد است که بیشترین درآمد نفتی تاریخ ایران را هم در اختیار داشت. اما کاش باهنر و دوستانش این مسائل را شوخی نگیرند. کاش پیش از این به این نکات توجه می‌کردند و اولا با حمایت‌های ناشیانه خود دولت بی‌تدبیری چون دولت احمدی‌نژاد را بر سر کار نمی‌آوردند که با پول‌های کشور اینچنین کند و دوما در‌‌ همان دوران دولت اصولگرایان نیز چشمان خود را باز می‌کردند و اشتباهات دولت را می‌دیدند یا اگر هم توان مشاهده دقیق مسائل سیاسی را نداشتند، گوش‌هایشان را باز می‌کردند و به تذکرات دلسوزان نظام و اصلاح‌طلبان درباره دولت مهرورزشان توجه می‌کردند. 

همچنین نائب رئیس مجلس اصولگرا در جایی از مصاحبه‌اش تاکید کرده که «پاسخگو بودن جز ذات مسئولیت پذیری در نظام ماست.»

حال که کار از کار گذشته و دولت اصولگرای احمدی‌نژاد طی هشت سال هر چه خواست بر سر کشور آورد، کمی دور از انصاف به نظر می‌رسد که اصولگرایان شانه خود را از زیر بار مسئولیت دولت پیشین خالی کنند و متوقعانه از مشکلات گلایه کنند. شاید بهتر باشد آقای باهنر و دوستانشان خود کمی مسئولیت‌پذیری داشته باشند و نسبت به عملکرد گذشته‌شان در روی کار آوردن و حمایت از احمدی‌نژاد حتی اگر از مردم عذرخواهی نمی‌کنند حداقل تقصیر را قبول کنند و در آینده چنین اشتباهاتی را تکرار نکنند و منافع ملی را بالاتر از منافع جناحی خود ببینند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
1
37
آیه قرآن داریم که میگه کر و کور و لال هستند و دیگر باز نمی گردند
پاسخ ها
پاكدست مهرورز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
شاید بهتر باشد آقای باهنر و دوستانشان خود کمی مسئولیت‌پذیری داشته باشند و نسبت به عملکرد گذشته‌شان در روی کار آوردن و حمایت از احمدی‌نژاد حتی اگر از مردم عذرخواهی نمی‌کنند حداقل تقصیر را قبول کنند و در آینده چنین اشتباهاتی را تکرار نکنند و منافع ملی را بالاتر از منافع جناحی خود ببینند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
1
21
اينكه اينها مسوليت اين همه نابسامانى رابه عهده نمىگيرند مورد نفرت واقع ميشون شكا ضمن افشاكرى با آرامش نكران كار هاى آنها نباشيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
25
1
بسم او
از همون اول باید شروع کرد:
1.کسی که قانون ایران را قبول ندارد حق قانون گذار شدن را ندارد.در حوادث سال 88 و آن تهمت بزرگ پای چه کسی در میان بود؟؟؟؟
2. کاندیدی که اصلاح طلبان به زور به موافقتش تن دادند با کاندید اصلاح طلبان یکی نبود. کاندید اصلاح طلب عارف بود که...
3.رشد بابک زنجانی از کجا شروع شد؟
4.حمله ی یکپارچه به مجلس شورای اسلامی که به قول امام در راس امور است کار کدام جریان بود؟؟؟؟
5. اصولگرایان اگر احمدی نژاد را سر کار آوردند خود نیز دولتش را مورد نقد تمام جانبه قرار دادند و نهایت سعی خود را کردند تا احمدی نژاد درست کار کند و حتی از احمدی نژاد طرح سوال را مطرح کردند اما اصلاح طلبان در مجلس ششم اوج مخالفتشان را با نظام نشان دادند
6. کسی را که خواب است می توان بیدار کرد اما............
افلا تعقلون؟؟؟؟
پاسخ ها
پاكدست مهرورز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
اينها همان كساني هستند كه آفار پاكدست را مالك اشتر علي و مهرورز و پاكدست و حامي مظلومين مي خواندند و در مستانه موفقيت در انتخابات 84 و 88 خو دشان بودند و كاري به كار كشور و عملكرد دولتشان نداشتند ولي امروز كه دولت قصد دارد صادقانه كار كند مانع تراشي هاي قانوني متعدد و متنوع با فراواني بسيار زياد را در دستور كارشان قرار داده اند تا خودشان و عملكرد گذشته شان را توجيه كنند غافل از اينكه آب رفته به جوي بر نميگردد.
جزايري
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
ناشناس 15:32 که حتي جرأت نکردي اسمت رو بنويسي! شماها مدعيان اصولگرايي هميشه اين توهم را زده ايد که با لفاظي و بازي با کلمات ميتوانيد حق را به خود بدهيد!
1) آن تهمت بزرگ را با دليل و بينه روشن رد کنيد، اگر راست ميگوييد نه با بگير و ببند و...
2) جناب روحاني را ، کعبه آمالتان جناب حسين شريعت مداري کيهان نشين، اعلام کرد که کانديداي اصولگرايان است و زور زد تا وي را بنفع خود و مدعيان دروغين اصولگرايي مصادره کند! در حاليکه جناب روحاني ارادت خود را به جناب هاشمي به کرات بيان کرده و از بيان آن هم ابايي نداشته است.
3) چنانچه بيانات يارغار بابک را خوانده باشيد، درک خواهيد کرد که بابک زنجاني از سال 1390 به بعد با استفاده از رانت هاي عظيم دولت خدمتگزار و عدالت محور و مهرورز، بابک زنجاني شد! بخوانيد و مطالعه کنيد، لطفا"!
4) کار جريان اصلاح طلبي بود که با شمشيرهاي فولادي و انواع تفتگ و مسلسل و توپ و تانک حمله کردند! ياد لياخوف...
5) خيلي زحمت کشيدند بندگان خدا! دلم برايتان و برايشان کباب شد، طفلي ها!!
6) با اين بند موافقم.
فسيعلم الذين ظلموا اي منقلب ينقلبون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۴
1
18
خدا سایه ات را از سر این مردم کم کند
پاسخ ها
پاكدست مهرورز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
همين افراد بودند كه دروغ را نهادينه كردند و فضاي فرهنگي جامعه را مشوش نمودند و امروز هم دنبال توجيه رفتارهاي هشت ساله شان هستند كه افتضاحي بيش نبود. باهنر اگر كمتر حرف بزند آبرويش بيش از اين نميرود.
دوســــــتارین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
1
4
فردا روز حقایق نمایان خواهد شد به امید آنروز
پاسخگو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
1
5
آقاي باهنر اگر پاسخگو بودن جزئ ذات مسئول است شما به عنوان نماينده مردم مي خواهيد كي پاسخگوي حمايت از دولت پاكدست و مهرورزتان باشيد كه با جان و دل هرچه گفت و هرچه كرد لام تا كام حرف نزديد و اعتراض نكرديد تا غارتي اينچنين در بيت المال رخ دهد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۵
1
3
پيشنهادمي كنم قدردرفرهنگ نامگذاري ايرانيان(نام خانوادگي) درزمان رضاخان راموردتامل قراردهيد.مثلاًطرف طاس بوده به اومي گفتندزلفعلي!!!
حرف روز
حرف روز سلام نو/

وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد

در این مراسم نام احمدی‌نژاد هم خالی نبود. تبلیغ و عناوینی که برای دولت احمدی‌نژاد به کار گرفته شد به نحوی بود که گویا هنوز از 24 خرداد گذر نکرده‌ایم. این کنایه‌ها پایانی نداشتند.
وزارت کشور روحانی، بر مدار احمدی‌نژاد
آخرین نظرات
ناشناس زیر مطلب نظارت پیشکش، حداقل در جلسات شرکت کنید! نوشت :
به لیست bbc فارسی رای بدی بهتر از این نمیشه
رشدیہ زیر مطلب چرا می گویید برنی سندرز «شانسی ندارد»؟ نوشت :
ازرسانه هایی که در خدمت وال استریت هستند نبا ید توقع داشت راست بگویند . این رسانه ها خاک به چشم مردم جهان می پاشند. سندرز ناقوس مرگشان را به صدا در آورده است. ان تنصرالله ینصر کم و یثبت اقدامکم.
سعید زیر مطلب آخرین قیمت کلیه در تهران نوشت :
کلیه فروشی Bمثبت09211758197و09334538410قیمت توافقی,,,
ناشناس زیر مطلب عنوان امضای محمود احمدی‌نژاد چیست؟ نوشت :
او خادم واقعی ملت ایران است
مهدي زیر مطلب سلام نو رفع فیلتر شد نوشت :
پس چرا به روز نيستيد
آخرین اخبار